Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web

 

 

 

 

10.01.2010

 

Bezzinka je zpět ve své rodné chovatelské stanici a její úspěchy můžete sledovat na webových stránkách http://laskydar.whippet.cz .

Tímto ještě jednou moc děkuji za vstřícnost a pochopení chovatelce Veronice Frolíkové a Bezzince přeji krásný a dlouhý psí život.

A my již více na www.enebene.wbs.cz

 

 

 

08.09.2009

Naše zrzavé veverky :o)

  

 

29.08.2009

Mezinárodní výstava Mladá Boleslav

Ještě , že jsme si na vítězství nestihly zvyknout :o) . Tentokrát jsme na MVP Mladá Boleslav vybojovaly s Bezzinkou „pouze“  výbornou bez pořadí. Švédská paní rozhodčí Agneta Kappers známkovala přísně a známky VD nebo D nebyly vzácné. U nás sice vyzdvihla Bezzinčin krásný dlouhý krk , dobrou horní linii , výbornou záď a velmi dobrý plný pohyb, ale byl jí vytknut ještě nedokončený vývoj a slabší přední fronta. Co se dá dělat, vždycky není posvícení ….  :o) .  Sama za sebe jsem ráda, že jsme se konečně trochu ve výstavním kruhu otrkaly , už se tolik ani jedna neklepeme :o) a musím říci, že si to snad už i užíváme. A jako bonus :  dokonce ani nezapršelo :O) !

 

 

A nedá mi nezmínit úspěch naší velké - nejen psí kamarádky Verči (vlastně za ty roky  to je už pomalu rodina :O))) ) a její fenečky rhodézského ridgebacka Alanis Wild Triumph Luanda (zase veká kámoška do terénu s naší Bezzi:o))  , která ve stejný den získala nádherné ocenění V2 , a to z 10ti mladých feneček :o)

  

foto :  CHS Luanda www.lady-ridgeback.sk

22.08.2009

Spiciální výstava chrtů Konopiště pořádaná Afgán-klubem CZ

Tentokrát jsme se s Bezzinkou vydaly na výstavu sami a po celý výstavní den nás  opět doprovázelo, pro letošní léto jak jinak,  již tradičně deštivé počasí. . Provazy deště , které nám všem , v téměř neutuchající síle po celé dopoledne  tekly za krk a citelné ochlazení, žádnému z pejsků (ani jejich majitelům) nesvědčilo a určitě se tak nemohli předvést v plné kráse.  I přesto mohu říci, že se mi výstava líbila a posuzování francozského rozhodčího p. C. Mattery se mi , i přes nepřízeň počasí, zdálo kvalitní a pečlivé.

Bezzinka nastoupila již po druhé do třídy otevřené v konkurenci 7mi dalších feneček (1 fenečka nedorazila) a opět jsme si odnesly krásné ocenění : V 1, CAC :o)) . Jako vždy byla oceněna její krásná hlava a výraz a opět bylo zdůrazněno , že jde o elegantní fenu. Bohužel, jindy rovněž oceňovaný plný , velmi vyrovnaný a elegantní pohyb, tentokrát poznat nebylo. Což bohužel téměř u žádného z předváděných pejsků, neboť mokrá tráva, ze které stříkala studená voda na jejich holá bříška , pro ně rozhodně příjemná nebyla.

Šanci jsme dále neproměnily , a tak vítězem speciální výstavy mezi fenami byla Aqua Bella Sunny Funny - Jany Křečkové, která má dle mého názoru bezkonkurenční výstavní postoj . Na první pohled jde o psa sádrového , až kamennného :O)) a až pak vidíte, že jde o precizní práci a souhru paničky s pejskem :O)) . Ještě jednou gratulujeme.

Vítězem speciální výstavy mezi pejsky se stal ICH. Typhoon von Der Oelmühle - maj. Š. Snášelové CHS Modrý Hit předváděný zkušeným Lukášem Soukupem

a konečně V1 CAJC, BOB Junior,BOB , res. BIS si odnesla překrásná - luxusní 13ti měsíční fenečka Belle De La Rienne Toomie Trishel - Iventy Kendíkové,která ve svém věku sbírá jedno ocenění za druhým a již teď je pro všechny velkou konkurencí :O))

 

 

13.08.2009

Bibi ve svých 2 měsících váží cca 1,5 kg (přesně nemůžu uvést - mrmlala se na kuchyňské váze :O))

Buráček ve svých 8mi měsících váží 4,2 kg

  

 

10.08.2009

O víkendu do naší psí rodiny přibyla kouzelná vousatá slečna bruselského grifonka z CHS Corsairey Casch (http://corsairey.hyperlink.cz)
 
Stejně jako chrt pro svůj půvab, eleganci ,krásu pohybu, něhu a pohled,  tak i tento malý a neobyčejně příjemný čtyřnohý komediant,se mi dostal pod kůži , neboť vše, co se o něm píše je do puntíku pravda :O)) a ještě něco navíc :
Více sekce Bibi :-))

 

 

31.07.2009

Další horký den ............26.gif

 

 

18.07.2009

Několik dnů po Bezzinčiných 2. narozeninách, nás čekala na NVP Mladá Boleslav , tím pádem ..... naše první účast ve třídě  o t e v ř e n é......, kde nastoupily fenky s tak zvučnými jmény jako : WHIPCAT  true colours , NIMRODEL Painted lady či WHITEHEADS all because of me a jiné ................ .

A výsledek .... : V1,CAC a co víc..... Národní vítěz :o))) . RADOST OBROVSKÁ !!!

PS : Myslím, že bude znít upřímně, když řeknu, že mi vlastně teprve dochází, co se stalo ..... :O))))) .

http://www.youtube.com/watch?v=j02k9t4rP50

 

16.07.2009

letní variace :o)

 

 

 

11.07.2009

Slibované rodinné foto :-)

 

 

 

Zleva :  Buráček, bráška Verdelek, taťka Aronek, mamka Elinka a sestrička Myška

 

Zátiší s čertem ...... :-)

 

 

 

07.07.2009

Buráček už je velký kluk ! Nejen, že mu minulý týden vypadl jeho poslední mléčný zub, ale včera byl svátek hned 2x. Prvně - upálení Mistra Jana Husa a za druhé - Buráček začal , i když to ještě trochu fláká, zvedat nožičku  . Asi pomáhal hasit ....... . A tak se mu to líbilo, že venku ocvrkával každý druhý strom  . Jak mi bylo Věruškou řečeno : "Je nějak hoooodně moc napřed !" No, když si vzpomenu, jak minulý týden "obtěžoval" na klubovce (na pokoji :o) svou vlastní sestru a neustále se na ni vrhal nebo se za ní dral do postele  . Jo Burák, to je Bourák ..... Začíná nám źřejmě puberta

29.06.2009

 

Zatímco mnozí mířili v sobotu časně ráno  27.06. na MVP Intercanis směr brněnské výstaviště, my jsme si to namířili sice také k Brnu, ale směr Zbraslav, kde se konala klubová výstava griffonků a brabantíků. Tentokrát se situace obrátila a doprovod nám dělala Bezzinka , která se tam trochu vymykala  . Buráček měl svou premiéru ve štěňátkách a zhostil se svého prvního výstavního dne s radostí jemu vlastní. I když je to teprve psí miminko, které je v naprostém vývoji, myslím, že se líbil především svým sytým zbarvením a rovněž svým přirozeným projevem a  temperamentem bez projevu nervozity a strachu .  Předvádět ho , byla radost .

Velmi milé bylo rovněž přijetí, kterého se nám dostalo , a to především od Buráčkovy „rodiny“, za což jim velmi děkuji, protože nám náš křest mezi griffonkáři velmi usnadnili. 
 Prakticky ihned po příjezdu se nás ujal manželský pár Pavlišových, kteří mají doma Buráčkova tatínka – Áronka Červený Drak – Floriánka (na klubovce V2 a dodatečně gratulujeme) a paní Evička Fialová z CHS Tamaguči , kde se narodila Buráčkova maminka Elli-Millia Tamaguči po importované fenečce z USA „Šildi“ a kde žije Buráčkův „strýc“ Bondy , kterému je Burýsek , podle mě, neuvěřitelně podobný . Poznala jsem se rovněž s velmi milými manželi Březinovými CHS Červený Drak – http.//cerveny-drak.webnode.cz , kde se pro změnu narodil Floriánek a samozřejmě  mě víceméně do druhého dne doprovázela  Věruška Kaňáková, která dorazila nejen s maminkou Elinkou,  která vyhrála ve třídě otevřené , ale rovněž jako Buráček , si výstavní premiéru odbyla Buráčkova sestřička – brabantička Myška. Na výstavu se přijel podívat i Buráčkův brácha Verdelek – bruselský griffonek , který se sice nevystavoval , ale strávil s námi celé odpoledne a dostalo se mu zvláštní péče  . Přijel ještě jako chundelatý dráteník a odjížděl už jako vytrimovaný griffonek   .
Co dodat…. , víkend se povedl  .

Dodatečně přineseme FOTO celé "naší" rodinky , protože Věrka obrazově zpracovávala celou klubovou výstavu a nechybělo ani nespočet pokusů , zachytit psí rodinku spořádaně pózující . Nemusím ani dodávat, že vždy to někdo sabotoval  .

 

 

  

22.06.2009

V posledním čísle Pes přítel člověka č. 7 , vyšel portrét plemene Vipet - Whippet.

 

 

 

 

05.06.2009

 

   

 

  

Buráček si o tomhle pózování jednoznačně myslel své  ........ .

 

02.06.2009

Kdo se včera díval na TV NOVA pořad Víkend s názvem "Rozbal to", jistě mi dá za pravdu, že to byla úžasná podívaná. Úžasná podívaná a úžasné záběry ! Jak řekla paní Kalousková (CHS Hedvábí) v pořadu na kameru : "Normálně je chrt taková nijaká drátěnka  , ale v pohybu to je dokonalost" . Asi to neříkám úplně jejími slovy, ale pojmenování "drátěnka" tam padlo :o) . Upoutávka zněla : S chrty, kteří dovedou být rychlejší než myšlenka ..... . I když "TO" mám doma, při sledování reportáže , ať už reálný nebo zpomalený pohyb, měla jsem na rukou HUSINU ! To je to, co přesně na Bezzince obdivuji. Dokonalost a ladnost pohybu !!! Jedním slovem NÁDHERA !!!

7.jpg16.jpg

Více na http://vikend.nova.cz  (archiv pořadu)

 

01.06.2009

 S ohledem na vytrvalý déšť a chladné počasí, kdy jsme v pátek navečer naměřili dokonce 10 °C ,rozhodla jsem se venkovní Klubovou výstavu na Konopišti vypustit :o(( . Mrzí mě to o to spíš, že loňská výstava byla velmi zdařilá a i letos počet přihlášených pejsků včetně s rozhodčími z Velké Británie, slibovalo mimořádný výstavní zážitek.

Výsledky KV Konopiště 2009 na http://greywhippet.cz .

Doufám, že na přes rok nás počasí už ve štichu nenechá a zrovna tak doufám, že Klubová výstava grifonků na Zbraslavi u Brna,  která se koná 27.6., nám to vynahradí :o) .

 

 

17.05.2009

Dnešní trénink agility , byl ve znamení krásného letního počasí a Buráčkovi premiéry :o) . Samozřejmě cvičně , si zkusil všech 5m nataženého tunelu, slalom a skočku, která byla specielně pro něho , co do výšky torchu upravena :o). Jestli to bylo párečkem za odměnu :o),je to možné, ale opravdu se snažil a do tunelu si pak běhal i sám. I Bezzinka mě hodně  potěšila, protože tentokrát jí trénink bavil celou dobu a chvílemi mi už i přišlo , že si vzájemně stíháme, rozumíme a Bezzinka byla moc a moc šikovná . Že bychom se pomalu ale jistě propracovávali mezi pokročilejší začátečníky ?????  . Uf, uf.

 

 

 

02.05.2009

 MVP Praha - tato výstava byla pro nás o dost úspěšnější než budějovická :o) - s krásným posudkem : dobrá výška, velmi vyrovnaná fena s krásným typem hlavy, výborná fronta, horní linie a pánevní končetiny, velmi vyrovnaný pohyb - V2, res. CAC - rozhodčí Zafra Sirik - IZR 

Na závěr byla Bezzinka  úspěšně zbonitována :o)

 

 

14.05.2009

 tak dneska jsou Buráčkovi (Burískovi, Burimu, Burizónovi  ...... ) celé 4 měsíce  a je to šikula. Nejen, že je od počátku nesmírně čistotný, ale teď si dokonce začíná říkat o venčení na zahrádce. A jak ? Naráží tělíčkem do žaluzií na fr. dveřích , které vedou na zahradu   . Jo a taky se "nám" začínají vypadávat první zoubky ..... :o) .  

 

 

 

 

 

 

25.04.2009 

 jsme s Bezzinkou absolvovali MVP v Českých Budějovicích (více sekce výstavy) , kde nám dělal doprovod :) i Buráček

Za těch pár týdnů u nás Buráček maximálně zdomácněl a stal se z něho "vesnický" hlídač :o) . Není zbytečně uštěkaný, ale když venku začne , 100% vím, že někdo stojí za plotem nebo se děje jiná nezvyklá věc . Jinak je absolutním miláčkem všech, a to i těch, kteří ho nejprve z fotek komentovali všelijak nebo se naopak nechtěli moc vyjadřovat , aby mě jako  "neurazili" :o), protože když ho viděli pak naživo, absolutně i největší zarytci změnili názor. To chce prostě vidět ! To snad ani není pes..... Nebo je, ale mixovaný s člověkem  . Prostě positivní energie na čtyřech nožičkách. Zajíček Duracell :o) . Tolik kladných reakcí na tohle stvoření , jsem ještě u žádného svého psa nezaznamenala. Děti, mladí, staří ....., ženy , ba dokonce i muži ..... .  Na něj prostě nejde nemít názor :o),  . Nekomplikovaný, veselý, hravý, mazlivý, přizpůsobivý a učenlivý. Báječný společník nás i naší Bezzinky. To bych asi tak shrnula jeho působení v naší domácnosti 

 

 zkouška výstavního postoje :o) - 3 a 1/2 měsíce (2,9 kg)

 

 

15.03.2009

Bezzinka má nového parťáka  a je jím brabantský grifonek Buráček (Armáni Goldie Red) - více sekce Buráček :o)

 

 

01.03.2009

 První trénink a první běh agility po zimě mě Bezzinka nesmírně překvapila. Nejen , že si to pamatovala, ale zaběhla načisto. Pak už jí to panička, jak jinak, kazila.....

 

 

TOPlist
Tvorba webových stránek na WebSnadno.cz  |  Nahlásit protiprávní obsah!  |   Mapa stránek